דף הבית > מצבים רפואיים וטיפולי גסטרו > נגעים בעור – הסרת נגעי עור, שומות ונקודות חן

נגעים בעור – הסרת נגעי עור, שומות ונקודות חן

מחפש רופא עור פרטי, מומחה עור פרטי מומלץ?

המרכז לרפואת עור מאפשר למטופלים קבלת יעוץ פרטי ממומחי עור פרטיים, ניסיון עשיר באבחון וטיפול במחלות עור, תהליך אבחון קפדני, סבלני ומדויק, זמינות גבוהה ויחס אישי (החזרים מחברות הביטוח לבעלי פוליסה מתאימה)

מהם נגעי עור?

בגיל מתבגר, העור משתנה ויכולים להופיע נגעי עור וכתמי עור. אבחון של רופא עור מוודא שאכן הנגעים בעור שפירים. נגעים בעור עשויים להיות משהו שנולדים איתו או משהו נרכש. הם יכולים להיות שפירים או ממאירים, סימטריים או לא סדירים. ניתן להשתמש במאפיינים הפיזיים של נגע עור – כולל צבע, גודל, מרקם ומיקום – כדי לעזור לקבוע אם יש סיבה לטיפול.

נגעים ראשוניים

נגעי עור ראשוניים קיימים מלידה או מתפתחים במהלך החיים. הם קשורים לגורם ספציפי או יכולים להיות תגובה לסביבות פנימיות או חיצוניות. הם נוטים להתחלק לשלושה סוגים של קבוצות:

 • נגעים בעור הנוצרים על ידי נוזלים בתוך שכבות העור, כגון: שלפוחיות בעור
 • נגעי עור שהם מסות מוצקות ומוחשות, כגון: גושים או גידולים
 • נגעי עור שטוחים ולא מוחשיים כגון: כתמים בעור

נגעי עור שפירים

רוב נגעי העור השפירים המאופיינים בשינוי צבע או פיגמנטציה, אם הם מהווים הפרעה אסתטית, יכולים להיות מטופלים בקלות על ידי רופא עור.

נקודות חן – הסרת נקודות חן

לרוב האנשים יש 10 עד 40 שומות או נקודות חן. לעתים קרובות הם מופיעים ככתמים קטנים וחומים, הם נגרמים על ידי אשכולות של תאי פיגמנט. שומות מופיעות בדרך כלל בילדות ובגיל ההתבגרות. אך שינויים כמו היעלמות נקודות או שינוי מראה, יכולים להמשיך ולהתפתח לאורך שנים.

החל מגיל 18 מומלצת בדיקה שנתית לנקודות חן אצל מומחה עור על מנת לוודא שאין בהן איזשהו גידול ממאיר.

נגעי עור ממאירים

מכיוון שברוב המקרים סרטן עור מתפתח במקום בו ניתן לראות, יש סיכוי טוב לאבחן ולטפל מוקדם. לכן, בדיקה שנתית קבועה אצל רופא העור היא בעלת חשיבות עליונה.

 

רופאים מומחים:

 • ד"ר בתיה דוידוביץ – רופאת עור ומין פרטית

  מומחית לרפואת עור ומין

  רופאת עור בכירה במחלקת עור וביחידה למחלות עור ילדים בבית החולים שיבא תל השומר, מרצה למחקרים קליניים בבית החולים תל-השומר ובמחקרים רב-מרכזיים בארץ ובחו"ל ומרצה בכירה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב


יעוץ עם רופא עור פרטי

פרטי התקשרות

 • ימים א'-ה'
  19:00 - 9:00
 • יום ו'
  12:00 - 9:00
אבקש לקבל פרטים נוספים ליעוץ מומחה עור פרטי

שירות חדש! – יעוץ עם רופא מומחה גם בפגישת וידאו דיגיטלית