דף הבית > מצבים רפואיים וטיפולי גסטרו > מחלת קרוהן – גסטרואנטרולוג פרטי

מחלת קרוהן – גסטרואנטרולוג פרטי

מחפש גסטרואנטרולוג מומחה למחלת קרוהן ?

מרכז הגסטרו מאפשר למטופלים קבלת יעוץ פרטי ממומחי גסטרואנטרולוגיה פרטיים מהמובילים והמנוסים בתחומם אשר עובדים תוך גיבוי הדדי (מודל Group Practice). החזרים מחברות הביטוח לבעלי פוליסה מתאימה.

הרופאים במרכז הגסטרו הינם רופאים מומחים, כולם רופאים בכירים/מנהלים במחלקות הגסטרואנטרולוגיות הטובות בישראל.

מהי מחלת קרוהן ?

מחלת הקרוהן הינה מחלת מעי כרונית הגורמת לדלקת של מערכת העיכול. הדלקת יכולה להופיע בכל חלק של המעי מהפה ועד פי הטבעת, אולם היא נוטה להופיע בעיקר במעי הדק הסופי ו/או במעי הגס.

מחלת הקרוהן שייכת לקבוצת מחלות המעי הדלקתיות, הכוללת מלבדה גם את מחלת הקוליטיס הכיבית. כ-13% ממקרי הקוליטיס (דלקת המעי הגס) אינם ניתנים לאבחנה מוחלטת בין קרוהן לקוליטיס כיבית ונותרים בגדר קוליטיס לא מוגדרת.

מחלת קרוהן פוגעת בכ- 0.1-0.3% מכלל האוכלוסייה. המחלה מופיעה בדרך כלל בגילאים שבין 15 ל-40, אך היא יכולה להופיע בכל גיל, גם בילדים ובאנשים בני 70 ומעלה.

מהם המאפיינים לקרוהן ?

מדובר במחלה בה מערכת החיסון פועלת באופן בלתי מבוקר וגורמת לנזק משני במעי. הסיבות למחלה אינן ברורות וכנראה ישנם גורמים רבים ומספר מנגנונים המתבטאים במופע דומה. מידע גנטי מצביע על אפשרות של חסר חיסוני עם תגובה משנית כסיבה לתהליך הדלקתי הכרוני.

המחלה מתאפיינת בשלשולים, כאבי בטן, עייפות וירידה במשקל, ואם אינה מאובחנת ומטופלת בזמן, היא עלולה להחמיר בהדרגה עד גרימת קשיים תפקודיים שונים, אשפוזים ואף ניתוחים. מסיבות אלו, היא בעלת השפעה רבה על איכות חייהם של המתמודדים עמה.

מהן הסיבות למחלת קרוהן ?

גורם ישיר למחלה איננו ידוע וקיימת הנחה כי השפעות גנטיות, סביבתיות וכאלה הקשורות במערכת החיסון של הגוף הן המובילים להתפרצותה. בעקבות ההשפעות הללו מערכת החיסון בגופו של חולה הקרוהן נכנסת למצב של הגנה, וכחלק ממערך ההגנה יוצרת דלקת מתמשכת ללא בקרה. משערים שפגם גנטי מונע ממערכת החיסון לפעול בצורה מידתית ומבוקרת, או שהוא גורם לתת פעילות של חלק ממערכת החיסון ולכן חלק אחר מגיב בתגובת יתר, יתכן שכנגד חיידקים הקיימים במערכת העיכול, רובם חיידקים שאינם גורמים ישירות למחלות זיהומיות המתקיימים במעיים של כל בני האדם.

הדלקת המתמשכת גורמת לתופעות לוואי, נזקים וכיבים למעיים.

רופאים מומחים:

 • פרופ' הנית ינאי

  מומחית לגסטרואנטרולוגיה ולרפואה פנימית

  מנהלת היחידה למחלות מעי דלקתיות במרכז הרפואי רבין בלינסון


 • פרופ' יהודה חוברס

  מומחה לגסטרואנטרולוגיה ולרפואה פנימית

  מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה במרכז הרפואי רמב"ם לשעבר, ופרופ' אמריטוס בפקולטה לרפואה בטכניון


 • פרופ' בלה אונגר

  מומחית לגסטרואנטרולוגיה ורפואה פנימית

  מנהלת השירות לגסטרו-אימונולוגיה המרכז הרפואי "שיבא", מחלות מעי דלקתיות - מומחית בטיפול בגסטרו בהריון ולאחר לידה


יעוץ עם רופא פרטי

פרטי התקשרות

 • ימים א'-ה'
  19:00 - 9:00
 • יום ו'
  12:00 - 9:00
אבקש לקבל פרטים נוספים ליעוץ פרטי

שירות חדש! – יעוץ עם רופא מומחה גם בפגישת וידאו דיגיטלית